Головна

Про управління

Адміністративні послуги

Нормативно-правові акти

Заклади культури

Охорона культурної спадщини

Основні культурно-мистецькі події та заходи

Доступ до публічної інформації

Громадське обговорення

Кадрове забезпечення

Відділи культури і туризму райдержадміністрації

Відділи культури міськвиконкомів

Законодавство про культуру

Державні закупівлі

Оголошення про конкурси

Новини Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів

Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів11 квітня 2013р., 16:42

Цей день встановлено в пам’ять про повстання в’язнів концтабору Бухенвальд, яке відбулося саме 11 квітня 1945 року. Табір для чоловіків Бухенвальд був і залишається символом нацистського правління, він був збудований ще у 1933 році.
У Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів ми згадуємо усіх, хто був за колючим дротом гітлерівських катівень, хто навіки залишився там – у безіменних могилах чи печах крематоріїв, і тих, хто вижив усім смертям на зло, живучи за мертвих.
З цієї нагоди 11 квітня о 12.00 год. у Волинському краєзнавчому музеї буде розгорнуто виставку «День пам’яті. Ніхто не забутий!». На виставці представлено кату окупованої Європи з позначеннями таборів смерті, відомості про найжахливіші табори: Бельзен, Бухенвальд, Дахау (Німеччина), Майданек, Собібор, Треблінка (Польща). Також відомості про трудові табори та волинян, котрі під час окупаційного режиму там працювали. Фото волинян, котрі перебували у концтаборах, зокрема А. Бакулевича, П. Клінкевича, М. Мазура, О. Супруна, К. Зінчука та ін. Також матеріали, котрі висвітлюють сучасну діяльність Луцької міської громадської ветеранської організації «Спілка в’язнів-жертв нацизму», голова Олена Ольхович. Присутні на зустрічі ветерани, змогли побачити книжкову виставку з бібліотеки Волинського краєзнавчого музею.
Виставку створено на основі матеріалів із фондів Волинського краєзнавчого музею та Луцької міської громадської ветеранської організації «Спілка в’язнів – жертв нацизму».