Головна

Про управління

Адміністративні послуги

Нормативно-правові акти

Заклади культури

Охорона культурної спадщини

Основні культурно-мистецькі події та заходи

Доступ до публічної інформації

Громадське обговорення

Кадрове забезпечення

Відділи культури і туризму райдержадміністрації

Відділи культури міськвиконкомів

Законодавство про культуру

Державні закупівлі

Оголошення про конкурси

Новини Презентація книги "Страсті Христові"

Презентація книги "Страсті Христові"18 квітня 2013р., 16:11

Автором сучасної кованої книги є львівський митець Роман Андрійовський. Книга – це його дипломна робота і спільний проект з кафедрою графіки та дизайну друкованої продукції Української академії друкарства (завідувач кафедри Володимир Стасенко, керівник проекту – Петро Преведа).
Створена книга у вигляді кодексу. У сюжет книги покладено Хресну дорогу Ісуса Христа на Голгофу, яка проілюстрована сімома із чотирнадцяти стацій (зупинок). Кожна із сторінок зображує стацію Хресної дороги та супроводжується на звороті текстом, витравленим у металі. При виборі стацій виконавець та керівник дипломного проекту зважали на динамічність, емоційність та художню реалізованість сюжету. Сторінки книги, накладаючись одна на одну, відтворюють картину страстей Божого Сина.

Робота над книгою тривала 1,5 року. Спочатку сторінки робили з пластиліну, потім переносили на прозоре скло, і лише потім «перетворювали» на вічний метал. При створенні книги були використані латунь, мідь, сталь, різні сплави. Книга складається з литих і кованих частин, її вага сягає близько 50 кілограмів.

Постійно фоліант зберігається у Львові, в Українській академії друкарства, а з 2012 року подорожує з презентаціями по містах України з ідеєю національної єдності.