Головна

Про управління

Адміністративні послуги

Нормативно-правові акти

Заклади культури

Охорона культурної спадщини

Основні культурно-мистецькі події та заходи

Доступ до публічної інформації

Громадське обговорення

Кадрове забезпечення

Відділи культури і туризму райдержадміністрації

Відділи культури міськвиконкомів

Законодавство про культуру

Державні закупівлі

Оголошення про конкурси

Новини Яка «Весна священна» без «Жар-птиці»?

Яка «Весна священна» без «Жар-птиці»?30 травня 2013р., 16:53

«Я почав думати про «Жар птицю», повернувшись до Санкт-Петербургу із Устилугу восени 1909 року», пригадував І.Стравінський. А вже навесні наступного з Устилугу він приїхав до Парижа на прем’єру. «Паризька публіка жадала присмаку avant-garde, і «Жар птиця», за словами Равеля, відповідала таким побажанням», констатував у «Діалогах» з Р.Крафтом І. Стравінський.
Музику до балету «Весна священна» І.Стравінський починав писати в Устилузі восени 1910 року, а завершував у Кларані 1912 року. 29 травня 1913 року у Парижі (театр Єлисейських полів ) відбулася прем’єра балету. Не така успішна як попередня, але це не сповільнило тріумфальної ходи балету країнами і континентами.
Історичний і символічний акцент Х музичного фестивалю «Стравінський і Україна»: через сто років після прем’єри балет «Весна священна» повертається на «малу батьківщину»! Лібретто І.Стравінського, М.Реріха у редакції А.Рубіної., художник- постановник засл. художник України Н.Швець.
Видатні українські піаністи, заслужені артисти України Етела Чуприк, Єжи Єрмінь були учасниками минулих фестивальних заходів. 6 червня «Італійську сюїту» І.Стравінського та Сонату Дебюссі виконають відомий український піаніст лауреат міжнародних конкурсів Олег Полянський (ФРН) та віолончеліст Кирило Родін (Москва).
«Весна священна» Ігоря Стравінського та «Лісова пісня» Лесі Українки, парадокси творчості і долі Ігоря Стравінського і Дмитра Шостаковича були у центрі уваги минулих імпрез. Ігор Стравінський і Олександр Тансман – нова сторінка науково-дослідної складової фестивалю, яку організатори підтримують і розвивають від 1994 року. Дружба і співпраця відомих композиторів, твори Тансмана, що присвячені Стравінському і твори Стравінського, що були присвячені Тансману та його дружині Колет – тема лекції художнього керівника міжнародного фестивалю «Тансман» Анджея Вендланда із Лодзі, яку організатори запропонують студентам та викладачам Волинського училища культури і мистецтв імені Ігоря Стравінського 16 червня.
Щороку фестиваль відкриває нові імена талановитої творчої молоді. У супроводі оркестру «Кантабілє» обласної філармонії 11 червня на сцені Палацу культури міста Луцька зблиснуть інструменталісти з міста Львова І Муравйова (скрипка), Н.Федюк (скрипка), Ю.Маківничук (фортепіано).
«Музичні діалоги» викладачів і студентів Музичної академії імені Бацевічув з Лодзі та Волинського державного училища культури і мистецтв імені Ігоря Стравінського триватимуть упродовж заключного гала-концерту на сцені театру імені Т.Шевченка 17 червня: до дня народження Ігоря Стравінського учасники ансамблю класичного танцю училища підготували сцени з його балетів…
Заходи у рамках Х музичного фестивалю «Стравінський та Україна» розписані на три тижні, але цього року вони не обмежуватимуться лише концертами.
У відреставрованому будинку, де жив і працював композитор І.Стравінський в Устилузі відкриється оновлена експозиція єдиного у світі музею композитора, що діяла тут від 1990 року. У серпні 2012 року відповідно до проекту інституту «Укрзахадпроектреставрація» (Львів) на кошти державного бюджету розпочалася реставрація приміщення пам’ятки історії національного значення, якій повернули вигляд «Старої мизи», створивши нормальні умови для роботи Устилузької школи мистецтв та розміщення музейної експозиції. У перспективі «музей-садиба Ігоря Стравінського» стане науково-дослідним, культурно-освітнім і туристично-рекреаційним осередком. Наразі тут щороку відбуваються заходи у рамках музичних фестивалів «Стравінський та Україна».
Організатори фестивалю – управління культури Волинської облдержадміністрації, Волинська обласна філармонія. Фестиваль проводиться за підтримки Міністерства культури України, Волинської обласної державної адміністрації та Волинської обласної ради, Генерального консульства Республіки Польща у м.Луцьку, благодійних фондів "Рідна Волинь" Бориса Клімчука та «Фонду Ігоря Палиці – Новий Луцьк».