Головна

Про управління

Адміністративні послуги

Нормативно-правові акти

Заклади культури

Охорона культурної спадщини

Основні культурно-мистецькі події та заходи

Доступ до публічної інформації

Громадське обговорення

Кадрове забезпечення

Відділи культури і туризму райдержадміністрації

Відділи культури міськвиконкомів

Законодавство про культуру

Державні закупівлі

Оголошення про конкурси

Новини Обласний фестиваль мистецтв "З Кобзарем у серці"

Обласний фестиваль мистецтв "З Кобзарем у серці"04 червня 2013р., 16:41

Цим розпорядженням затверджено склад обласного організаційного комітету фестивалю мистецтв “З Кобзарем у серці”, до якого увійшли представники органів влади, провідні діячі культури, освіти, громадських організацій області. Головою Оргкомітету Курилюком О.І. затверджено Положення про проведення обласного фестивалю мистецтв “З Кобзарем у серці” та графік основних заходів фестивалю на 2013 рік.
Фестиваль проводиться у три етапи, перший з яких (жовтень 2012 року – квітень 2013 року) передбачає організацію тематичних культурно-мистецьких заходів в установах культури сільських, селищних рад, районних центрів і міст обласного підпорядкування, навчальних закладах, підприємствах, установах і організаціях, обласних установах культури і мистецтва.
Для успішного проведення фестивалю у селах, районних центрах, містах області утворено місцеві оргкомітети, до складу яких увійшли представники органів влади, установ культури, освіти, громадських організацій. Вони розробляють і здійснюють практичні заходи з проведення фестивалю, вирішують організаційно-творчі та фінансові питання – зокрема, щодо проведення ремонтів приміщень, зміцнення матеріально-технічної бази установ культури, забезпечення колективів сценічними костюмами, музичними інструментами, звукопідсилюючою апаратурою та інше.
У листопаді 2012 року звітним концертом аматорських колективів будинку культури села Лище Луцького району урочисто розпочато І етап обласного фестивалю мистецтв “З Кобзарем у серці”, присвяченого 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка. На свято були запрошені начальники відділів культури з районів і міст області, директори РБК, МБК.
Практично в період з лютого 2012 року по квітень цього року відбулися творчі звіти у сільських закладах культури кожного району, які широко висвітлювались місцевими ЗМІ.
До 199-ї річниці від дня народження Т.Г.Шевченка обласним науково-методичним центром культури була організованована декада культури і мистецтв «Уклін Тарасові», під час якої проведено: показ уривків вистав та інсценізації за творами Т.Г. Шевченка у виконанні народних аматорських театрів з районів і міст області; Шевченківські читання, зустрічі з поетами Волині “Твій голос в пісні нашій, в нашім слові”; мистецьке свято “Нас гуртують думи Кобзаря”; відкрито обласну фотовиставку “Поглянь, Тарасе, на Вкраїну”. Тематичну концертну програму «Великий син великого народу» підготовлено та проведено 9 березня на сцені облмуздрамтеатру ім. Т.Г.Шевченка студентами і викладачами СЄНУ імені Лесі Українки
У Волинському краєзнавчому музеї функціонує виставка "Образ Т.Г.Шевченка у філателії і філокартії", проводяться екскурсії по меморіальній експозиції "Шевченківська світлиця Миколи Куделі" для учнівської та студентської молоді області. Протягом березня експонувалась виставка “Графіка українських художників за мотивами творчості Т.Г.Шевченка із фондів Волинського краєзнавчого музею”, 6 березня 2013 року проведена літературно-мистецька година “Доля жінки в творчості Т.Г.Шевченка”. Протягом лютого-березня цього року в навчальних закладах міста Луцька експонувалась фотодокументальна виставка “Т.Г.Шевченко і Волинь”.
Ряд культурно-просвітницьких заходів проведено книгозбірнями області, зокрема: презентацію книги відомого вченого-краєзнавця Володимира Рожка “Тарас Шевченко і Волинь”, а також розгорнуто книжкову виставку “Шевченко і світ” (обласна універсальна наукова бібліотека імені Олени Пчілки); літературне дослідження “України совість і свіча. Кобзареве слово - вічне” та літературний пошук “Палітра великого Кобзаря” (обласна бібліотека для дітей) перегляд та обговорення документального фільму “Мій Шевченко” із серії “Великі українці” з учнями Луцькою ЗОШ №9 ( обласна бібліотека для юнацтва); тематичний вечір “Божественні музи Шевченка” у Волинському обласному молодіжному Центрі реабілітації інвалідів дитинства “Джерело життя” ( обласна бібліотека для юнацтва).
Волинським академічним обласним українським музично-драматичним театром ім.Т.Г.Шевченка здійснено показ моновистави “Стіна” Юрія Щербака, моноверсія Галини Степанової та Миколи Мерзлікіна.
Волинським державним училищем культури і мистецтв ім.І.Ф.Стравінського підготовлено і проведено: конкурс читців, вокалістів, вокальних ансамблів серед студентів різних спеціалізацій; цикл тематичних бесід та бібліографічних оглядів, присвячених творчості Т.Г.Шевченка; відкрито виставку творчих робіт студентів спеціалізації “Образотворче мистецтво” в Арт-галереї “Луцьк”.
Згідно графіка, затвердженого обласним оргкомітетом, вже відбулися творчі звіти аматорських колективів: Горохівського району - 9 березня, Старовижівського району - 9 травня, Маневицького району - 17 травня, Луцького району та м.Володимира-Волинського - 18 травня, Рожищенського району - 22 травня, Ківерцівського району - 26 травня та Любомльського району - 1 червня ц.р.
Творчі звіти обласного фестивалю мистецтв тривають.