Головна

Про управління

Адміністративні послуги

Нормативно-правові акти

Заклади культури

Охорона культурної спадщини

Основні культурно-мистецькі події та заходи

Доступ до публічної інформації

Громадське обговорення

Кадрове забезпечення

Відділи культури і туризму райдержадміністрації

Відділи культури міськвиконкомів

Законодавство про культуру

Державні закупівлі

Оголошення про конкурси

Новини Прес-реліз ХI музичного фестивалю «Стравінський та Україна»

Прес-реліз ХI музичного фестивалю «Стравінський та Україна»26 травня 2014р., 11:15

Прес-реліз

ХI музичного фестивалю «Стравінський та Україна»

28 травня о 19 годині  у Волинському академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені Т.Г. Шевченка відбудеться відкриття ХI музичного фестивалю «Стравінський та Україна». Програму першого фестивального концерту запропонував народний артист України, видатний диригент і популяризатор музики ХХ століття Ігор Іванович Блажков котрий вдруге завітає до Луцька  із ФРН. Твори Ігоря Стравінського виконуватимуть Академічні симфонічний та камерний оркестри Чернівецької обласної філармонії, а також академічний камерний хор «Чернівці». «RequiemCanticles» у цьому концерті посідає особливе місце, адже його вважають  шедевром останніх літ Ігоря Стравінського (1966).

10 червня з Академічним симфонічним оркестром Хмельницької обласної філармонії виступить лауреат міжнародних конкурсів заслужена артистка України Етела Чуприк. У програмі концерту твори В.А.Моцарта та І.Стравінського. З Волині розпочинається серія ювілейних концертів  видатної піаністки, котра у червні відзначає 50-ліття від дня народження.

15 червня з академічним камерним оркестром «Кантабілє» обласної філармонії виступлять лауреати міжнародних конкурсів молоді львівські віртуози Назар Федюк та Ігор Муравйов. Скрипалі виконуватимуть твори Й.-С.Баха, А.Вівальді, І.Стравінського, Д. Шостаковича, Н.Паганіні, Н.Рота, Дж.Вільямса. Завдяки фестивалю зустрічі учнів професора Володимира Заранського з волинянами стали традиційними:  камерна музика від народження фестивальної традиції залишається однією з провідних тенденцій проекту.    

Супутніми заходами фестивалю стануть проекти «Класична музика на екрані» та фотовиставка «Маестро і джаз». У кінозалі «Рояль» обласної філармонії 7 червня наймолодшим глядачам організатори фестивалю  запропонують мультиплікаційні фільми, що розкривають образний світ видатних класичних творів,  а знайомство із музичною документалістикою англійського режисера Тоні Палмера продовжить фільм про видатного британського композитора, диригента і піаніста  Бенджаміна Бріттена в оригінальній мовній версії.

У співпраці з обласним краєзнавчим музеєм обласна філармонія та видавництво «Ініціал» готують на 12 червня мультимедійну презентацію виставки «Маестро і джаз». Зацікавлення джазом Ігоря Стравінського, захоплення джазом наступних поколінь волинян, «портретування джазу» фотохудожника Олександра Більчука складаються в експозицію, покликану відобразити дух імпровізації, що від моменту зародження притаманний цьому видові мистецтва. 

Завершальним акордом Х1 музичного фестивалю «Стравінський та Україна» стане спеціальна програма заходів 17 червня у «райському куточку для творчості» композитора:  у музеї-садибі Ігоря Стравінського в Устилузі у рамках традиційного проекту «До витоків «Весни священної» відбудеться презентація  DVD «Вибране» з балетами Ігоря Стравінського та збірника статей «Устилуг-Голлівуд» за участі директора Інституту культурної антропології Віктора Давидюка, лекція «Тансман у Голлівуді» за матеріалами дослідження Войцеха Вендланда «У 89 років довкола світу» продовжить тему творчого побратимства І.Стравінського та О.Тансмана. Скрипковий концерт І.Стравінського у чотирьох частинах виконає лауреат міжнародного конкурсу Вікторія Гриненко.