Головна

Про управління

Адміністративні послуги

Нормативно-правові акти

Заклади культури

Охорона культурної спадщини

Основні культурно-мистецькі події та заходи

Доступ до публічної інформації

Громадське обговорення

Кадрове забезпечення

Відділи культури і туризму райдержадміністрації

Відділи культури міськвиконкомів

Законодавство про культуру

Державні закупівлі

Оголошення про конкурси

Новини Вечір літературного портрету

Вечір літературного портрету16 листопада 2012р., 16:01

Бруно Шульц народився у Дрогобичі наприкінці XIX ст. у заможній єврейській родині. Зростав у багатомовному середовищі: вдома звучала польська та німецька мови, на вулиці – українська та ідиш. Навчався у Львівській політехніці та Віденській академії художніх мистецтв. Виставляв свої, в основному графічні роботи, у галереях Варшави, Кракова, Вільна, Львова. Однак широке визнання і славу йому принесли дві збірки повістей «Цинамонові крамниці» та «Санаторій під клепсидрою», що вийшли у 30-х роках минулого століття. 19 листопада 1942 року під час голокосту Бруно Шульц загинув від рук гестапівця.
Бруно Шульца вважають другим Кафкою. Його твори перекладено багатьма мовам світу, в т.ч японською, корейською, гебрайською. У США засновано премію ім. Бруно Шульца, з вивчення творчості у Польщі складають державний іспит. На Канському фестивалі призове місце здобула екранізація «Санаторію під клепсидрою», у Дрогобичі проходять Шульцівські фестивалі, на яких збираються мистці світового значення: художники, перекладачі, музиканти, літератори.

Передбачаються виступи голови польського товариства культури ім. Тадеуша Костюшка Ніни Поремської, представників Генерального Консульства Республіки Польща у Луцьку та облдержадміністрації.
На вечорі буде здійснено слайдопоказ про життя та творчість Бруно Шульца та уривок з фільму «Санаторій під клепсидрою».
Ведучі – працівники відділу Марія Лавренюк та Світлана Ясінська.