Головна

Про управління

Адміністративні послуги

Нормативно-правові акти

Заклади культури

Охорона культурної спадщини

Основні культурно-мистецькі події та заходи

Доступ до публічної інформації

Громадське обговорення

Кадрове забезпечення

Відділи культури і туризму райдержадміністрації

Відділи культури міськвиконкомів

Законодавство про культуру

Державні закупівлі

Оголошення про конкурси

Новини Відкриття виставки

Відкриття виставки26 листопада 2012р., 16:24

27 листопада 2012 року о 14-й годині у Волинському краєзнавчому музеї відбудеться відкриття виставки «Село Лаврів Луцького району. Етнографічно-краєзнавчий нарис».
Виставка присвячена історії та культурі одного населеного пункуту – с. Лаврів, яке розташоване недалеко від обласного центру та є одним з найбільших за площею у Волинській області. Тематично експозиція виставки складається з кількох розділів. За допомогою фотографій, друкованих матеріалів, висвітлено давню історію Лаврова. Найбільше експонатів розповідає про історію села у ХХ ст. Зокрема, про участь лаврівців у просвітницькому русі, навчання в Луцькій українській гімназії. Окремим розділом подано трагічну долю села під час Другої світової війни та повоєнні роки. Зібрано світлини про шкільництво в Лаврові, про роль окремих особистостей, які своєю працею творили історію та культуру рідного села.
На виставці подано зразки народного мистецтва, родинні реліквії, що зберігалися не одним поколінням: рушники, сорочки-вишиванки, художні полотна, сімейні фото, інше. Комплекси матеріалів розповідають про вихідців з села: письменницю Сіму Кордунову, краєзнавців Леоніда Арцабка та Лідію Анохіну, художника Юрія Германа, родину вишивальниці Мирослави Тимощук, організатора хору «Злагода» Івана Остапюка, заслужену журналістку України Наталію Малімон та інших.
Експонуються на виставці пам’ятки народно-побутової культури Лаврова зі шкільного музею й зібрані працівниками бібліотеки, будинку культури, краєзнавцями. З фондів Музею Волинської ікони представлено для огляду відвідувачів ікону Богоматір Одигітрія, яка походить з села Лаврів. Доповнюють експозицію світлини краєвидів села та його мешканців виконані фотографом Леонідом Максимовим.
Виставка зацікавить усіх кому не байдужа історія та культура Волині, хто пишається героїчними сторінками нашого минулого. Кожен бажаючий матиме змогу доторкнутись до багатої минувшини цього гордого волинського села, відкрити для себе щось нове з історії рідного краю. Отож запрошуємо лучан та гостей міста відвідати виставку, яка буде працювати протягом місяця у Волинському краєзнавчому музеї.