Головна

Про управління

Адміністративні послуги

Нормативно-правові акти

Заклади культури

Охорона культурної спадщини

Основні культурно-мистецькі події та заходи

Доступ до публічної інформації

Громадське обговорення

Кадрове забезпечення

Відділи культури і туризму райдержадміністрації

Відділи культури міськвиконкомів

Законодавство про культуру

Державні закупівлі

Оголошення про конкурси

Новини Перший народний артист України на Волині. Спомин після життя.

Перший народний артист України на Волині. Спомин після життя.27 листопада 2012р., 17:21

26 листопада 2012 року у Волинській обласній науковій бібліотеці імені Олени Пчілки відбувся Літературно-мистецький вечір до 100-річчя від дня народження українського актора і режисера, народного артиста України Григорія Канішевського.
На вечір зібралося близько сотні представників театральної громади міста, нащадки актора. Присутні мали змогу переконатися у широті його виконавської палітри, неповторності створених ним образів у ролях на сцені Черкаського, Волинського театрів. Були представлені фамільні реліквії – справжнісінька знахідка для дослідників мистецтва: численні рецензії, світлини, програмки постановок, рукописи.
Його життя було насиченим і сповненим різноманітної діяльності. Григорій Канішевський здійснив постановку кількох вистав, сам створив драматичні твори «Осине гніздо» і «Шахтарська рапсодія». Сім років він викладав у студії при обласному драмтеатрі, дав путівку у життя багатьом служителям Мельпомени, допомагав становленню талановитих особистостей. Доля відвела на цьому світі Григорію Канішевському майже 80 років. Першого листопада 1991 року актор помер. І хоч останні роки свого життя він безпосередньо не працював у театрі, але не поривав з колективом, жив його радощами, болями і надіями. Він лишився у добрій пам’яті колег, глядачів, людей, залюблених у театр, у світле й прекрасне мистецтво майстра сцени – народного артиста України Григорія Канішевського.
З ініціативи колег, у 1995 році на будинку, що на проспекті Волі , 7, де з 1954 і до останніх своїх років жив Г. Канішевський, встановлено меморіальну дошку.
Є різні подоби пам’яті. Пам’ять, яка знайшла місце у багатотомних енциклопедіях, і пам’ять, яка залишилася в людях. Саме вона і промовляла про нашого славного земляка.
Спогадами про Григорія Канішевського поділилися: Данило Поштарук, директор Волинського обласного театру ляльок; заслужений діяч мистецтв України, заслужена артистка України Лариса Зеленова, народна артистка України Людмила Приходько, заслужений артист України Олександр Пуц, актори волинського театру Мирослав Юзефович і Адам Даценко.
Ця зустріч стала шаною пам’яті прекрасному акторові, який створив особливу епоху волинського театру, котра не відійшла із ним – вона зосталася незатертим знаком в історії театрального мистецтва.