Головна

Про управління

Адміністративні послуги

Нормативно-правові акти

Заклади культури

Охорона культурної спадщини

Основні культурно-мистецькі події та заходи

Доступ до публічної інформації

Громадське обговорення

Кадрове забезпечення

Відділи культури і туризму райдержадміністрації

Відділи культури міськвиконкомів

Законодавство про культуру

Державні закупівлі

Оголошення про конкурси

Новини Завершився перший день конференції «Леся Українка і родина Косачів в історії та культурі України та Волині»

Завершився перший день конференції «Леся Українка і родина Косачів в історії та культурі України та Волині»25 лютого 2016р., 14:50

                     24 лютого, в рамках відзначення 145-ої річниці від дня народження Лесі Українки, у Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки розпочала роботу VІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Леся Українка і родина Косачів в історії та культурі України та Волині».

З привітанням виступив Геннадій Бондаренко (кандидат історичних наук, професор кафедри документознавства і музейної справи Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, голова Волинської обласної Національної спілки краєзнавців України).

   Алла Диба, науковий співробітник Відділу рукописних фондів і текстології Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України, член національної спілки письменників України подарувала книгу «Олена Пчілка. Український дитячий театр».

   Дирекція Волинського краєзнавчого музею подарувала раритетну (1950-і рр.) виставку про життя і творчість Тараса Шевченка (у родині Косачів шанували Кобзаря), фотографії Колодяжненськоїсадиби Косачів 50-х років XX ст., московське, 1890 року, «Полное собраніе сочиненій на малороссійском языке И. П. Котляревскаго. Съ очеркомъ жизни и портретом автора», Львівське видання, 1891 року, повісті Кароля Дікенса «Оліверъ Твістъ».


   З привітаннями і книжковими подарунками від Львівського музею Івана Франка приїхала до музею Соломія Вівчар, кандидат філологічних наук, старший науковий співробітник музею.

   Підприємець з Полонного на Хмельниччині Володимир Жолобов подарував для фондів музею дизайнерські чашки з блюдцями на тему «Леся Українка».

   Від музею Лесі Українки у Східноєвропейському університеті Лесі Українки вітання привезла його завідувач Тетяна Данилюк-Терещук.

   Анатолій Семенюк, краєзнавець, письменник, голова Ковельської міжрайонної організації Національної спілки краєзнавців України, член Національної спілки письменників України говорив про проекцію творів Лесі Українки на сучасність, читав власний вірш.

   Любов Коць від імені Державного архіву Волинської області передала музею виписки з церковних метричних книг про хрещення Оксани, Миколи, Ізидори Косачів, хрещення Оленою Пчілкою селянської дівчинки, хрещення Наталією Косач, дружиною брата Лесі Українки Миколи, дочки Варвари Дмитрук – подруги Лесі Українки.

      

   У «Білому» Лесиному будиночку відбувся захід «Світ музики Лесі Українки», на якому завідувач музею Віра Комзюк розповіла присутнім про любов Лесі Українки до музики, яка стала неодмінною складовою її життя, представила артистів-киян − народну артистку України Наталію Свириденко та студентку кафедри інструментально-виконавської майстерності інституту мистецтв Київського університету ім. Бориса Грінченка Соломію Голяк.

             

   У актовій залі музею відбулися презентації книг «Косачі і Запруддя», «Олена Пчілка – дітям» та «Слово, моя ти єдиная зброє…».